Krynica Morska - plaże

 

 

Krynica Morska ze względu na swoje wyjątkowo atrakcyjne położenie jest jedną z najchętniej odwiedzanych miejscowości nad Bałtykiem, nie tylko w sezonie letnim. Wakacje w Krynicy Morskiej gwarantują bowiem zabawy i spacery po pięknych plażach z drobnym, jasnym piaskiem oraz wiele innych aktywności, na które warto poświęcić czas.


Najpiękniejsze plaże w Krynicy Morskiej                                                                           

Główną plażą nadmorską w Krynicy Morskiej jest teren położony tuż nad Zatoką Gdańską, gdzie można dostać się wejściami od ulic: Korczaka, Bałtyckiej, Morskiej i Marynarzy. Ponieważ wody Zatoki Gdańskiej są płytsze niż w pozostałych częściach Bałtyku, są one tutaj dużo cieplejsze. Miłośnicy kąpieli morskich nie muszą się więc obawiać w sezonie letnim, że przemarzną korzystając ze swojej ulubionej rozrywki. Miękki, jasny piasek to kolejna zaleta plaży w Krynicy Morskiej. Jeśli spędzamy wakacje z dziećmi i szukamy plaży strzeżonej, znajdziemy ją na wysokości ciągnącej się od ośrodka Neptun do zejścia od ulicy Marynarzy. Liczy sobie aż 500 metrów, więc znajdzie się na niej miejsce dla wszystkich chętnych do skorzystania z plażowych rozrywek. Piaszczysty teren nadbrzeżny od centrum Krynicy Morskiej do jej wschodniej części - Piasków - liczy sobie aż 10 km i na tym odcinku znajdziemy nie tylko kąpieliska strzeżone czy hotele przy plaży, ale także dzikie zakątki idealne dla osób nie przepadających za tłumami czy plażę naturystów umiejscowioną w okolicach Piasków, w Nowej Karczmie. Warto też wiedzieć, że w sezonie letnim nie wejdziemy na strzeżoną plażę z czworonożnym członkiem rodziny. Spacery i kąpiele z psami na plaży są natomiast dozwolone na dzikich, niestrzeżonych kąpieliskach.                                                            

Oferta noclegowa w Krynicy Morskiej
Popularność Krynicy Morskiej wśród turystów z Polski i zagranicy sprawiła, że jest to miejscowość dobrze przygotowana na przyjęcie nawet dużej liczby odwiedzających, którzy mają do swojej dyspozycji bogatą ofertę noclegową. Znajdą się w Krynicy Morskiej hotele przy plaży, z pięknymi widokami z okna, jak i przytulny pensjonat czy tanie noclegi ze śniadaniem dla rodzin z dziećmi lub atrakcyjne oferty jednoosobowych pokoi hotelowych dla singli dla morzem. Warto jednak sprawdzić wcześniej, gdzie możliwe jest nocowanie w zaplanowanym przez nas terminie wakacji, bowiem najpopularniejsze miejsca są często zarezerwowane na długo przed okresem wakacyjnym.