PORT21 – Hotel z basenem

Wakacje w Krynicy Morskiej? Basen w hotelu Port 21 będzie dopełnieniem błogiego relaksu


Krynica Morska jest jednym z najpiękniejszych kurortów nad brzegiem Bałtyku. Słynie z pięknych, piaszczystych plaż, malowniczych widoków oraz portu morskiego. Jej liczne atrakcje sprawiają, że jest doskonałym miejscem nie tylko na dłuższy wypoczynek, ale również na weekendowy wypad nad morze. Warto ją odwiedzić zarówno latem, jak i o każdej innej porze roku.

Hotele z basenem w Krynicy Morskiej – sprawdź nasz obiekt

Piękne widoki i urok kurortu to nie wszystkie atrakcje, jakie oferuje Krynica Morska. Basen w naszym obiekcie jest świetną alternatywą na spędzenie wolnego czasu dla tych wszystkich gości, który zechcą podczas pobytu w hotelu zadbać o swoje zdrowie. Tym bardziej, że Port 21 oferuje nie zwykły basen kąpielowy, lecz biobasen, w którym woda jest uzdatniana w systemie Purapool. 

Czym jest Purapool? Jony miedzi i nadtlenek wodoru

Dezynfekcja wody oparta na technologii chlorowania nie jest korzystna dla zdrowia i zdecydowanie przeciwwskazana wobec coraz szerzej występujących w społeczeństwach wysokorozwiniętych alergii skórnych na chlor. System Purapool przeprowadza dezynfekcję wykorzystując jonizację miedzi i szokowe utlenianie wody basenowej. Jony miedzi przenikają zewnętrzne ściany komórkowe glonów i bakterii, w ten sposób uszkadzając je i doprowadzając do wyginięcia mikroorganizmów. Proces jonizacji uwalnia jony miedzi (Cu) w wodzie na poziomie 0,3-0,5 ppm, co gwarantuje bezpieczeństwo ludzi z jednej strony oraz zapewnia obniżenie podatności metali na korozję z drugiej, co tym bardziej podnosi jakość wody w basenie.
Dodatkowo, w procesie elektrolizy cząsteczki wody rozdzielane są na wodór i tlen. Cząsteczki wolnego wodoru i wolnego tlenu utleniają zanieczyszczenia zawarte w wodzie wspomagając oczyszczanie z wykorzystaniem procesu jonizacji miedzią.

Purasonic i Purasalts

Dezynfekcja za pomocą miedzi i cząsteczek wolnego tlenu i wodoru nie wyczerpuje jeszcze możliwości systemu Purapool w dziedzinie dezynfekcji wody w basenie kąpielowym. Urządzenie emituje, dodatkowo wspomagając oczyszczanie, fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości, które eliminują pasożyty takie jak Guardia i Cryptosporidium. Z kolei dodawanie soli himalajskiej Purasalts do wody nie tylko ją oczyszcza, ale również zapewnia użytkownikom basenu szereg korzyści:

•zawiera 84 minerały, które są łatwo absorbowane przez ludzki organizm,
•pomaga regulować ciśnienie krwi oraz poziom pH w organizmie,
•działa jako naturalny przeciwutleniacz i odtruwa organizm,
•pomaga rozpuścić kamienie w nerkach i pęcherzyku żółciowym,
•eliminuje zaburzenia snu oraz nastroju,
•zwiększa poziom energii i libido.

Goście korzystający z technologii Purapool, którą oferuje krynicki hotel z basenem Port 21, cenią kąpiel w biobasenie za przyjemne wrażenie miękkości wody oraz skóry i włosów, wyeliminowanie zapachów chemicznych oraz podrażnień skóry i oczu. Poza oczywistymi zaletami leczniczymi zastosowanego systemu uzdatniania wody, nasz basen cieszy się powodzeniem wśród gości również ze względu na naturalny design – wykończenie piaskiem tworzącym plażę oraz kamyczkami. To wszystko sprawia, że korzystanie z basenu jest doskonałym SPA dla organizmu, z którego chętnie korzysta się w czasie urlopu.

Hotel z basenem Purapool – SPA dla organizmu

  • Mieszanina pęcherzyków powietrza i wody delikatnie opływa ciała osób korzystających z basenu co staje się o wiele przyjemniejsze ,bez myśli o potencjalnych zagrożeniach dla zdrowia wynikających z uzdatniania wody chlorem
  • wyeliminowanie zapachów chemicznych , podrażnień oczu
  • doskonała dla osób z wrażliwą skórą oraz schorzeniami dermatologicznymi
  • jonizacja , proces utleniania z wykorzystaniem soli mineralnych pozostawiają skórę i włosy miękkie w dotyku oraz młodzieńczy wygląd

Basen w hotelu Port 21 w Krynicy Morskiej

  • jest wykończony naturalnym piaskiem oraz kamyczkami
  • tworzy naturalną plażę
  • tworzy podwodne plaże ze stanowiskami do masażu 
  • oferuje kąpiel perełkową
  • ma właściwości lecznicze

Prezentacja Biobasenu (pdf)