Hotel dla dorosłych - największy trend hotelarski?

Hotele przeznaczone dla osób dorosłych to jeden z popularnych trendów hotelarskich na całym świecie. Z możliwości wakacji dla dorosłych, bez dzieci, korzystają nie tylko single i bezdzietne pary, ale również zabiegani rodzice, którzy pozostawiając własne dzieci pod opieką rodziny, chcą skoncentrować się na wspólnym, romantycznym pobycie we dwoje. Hotele dla dorosłych i seniorów oraz singli znajdziemy również na terenie Polski, m.in. w wyjątkowo atrakcyjnym miejscu nad Bałtykiem, jakim jest Krynica Morska.

Hotele dla dorosłych - Polska i świat

Hotel dla dorosłych to miejsce pozbawione stref dla dzieci, najczęściej w wyznaczonych terminach w ciągu roku. Tego typu miejsca znajdziemy za granicą, m.in. w Turcji Egejskiej, Grecji, Egipcie, Włoszech czy Hiszpanii. Zamiast strefy dla dzieci, tego typu obiekty proponują różnorodne atrakcje, z których mogą skorzystać ich goście: strefę sap, kasyno, kluby nocne i innego typu rozrywki.
W niektórych hotelach na świecie, wystarczająco obszernych, aby można było podzielić je na strefy, osoby wyjeżdżające na wakacje z pociechami są kwaterowane w osobnym budynku, korzystają z restauracji przystosowanej do potrzeb dla rodzin z dziećmi oraz aquaparku. Z kolei rodzice mogą bez przeszkód korzystać z innych rozrywek na terenie hotelu.

Kto korzysta z hoteli dla dorosłych?

Trend na spędzanie wolnego czasu bez konieczności przebywania z dziećmi innych zaczyna przybierać na popularności, nie tylko wśród osób młodych, które nie do końca są jeszcze zdecydowane na wiązanie się na stałe i zakładanie rodziny. Nie każdemu muszą odpowiadać dzieci, które ze swej natury potrafią być głośne lub dopiero uczą się jeść, co powoduje najczęściej bałagan wokół nich. Wakacje w hotelach bez stref dla dzieci wybierają też coraz częściej seniorzy, którzy mają pełne prawo do wypoczynku w ciszy i spokoju.

Hotele dla dorosłych nad morzem

Nie tylko za granicą można znaleźć obiekty kierujące swoją ofertę do osób dorosłych. Także Polska zaczyna dostrzegać ten trend, przygotowując swoją ofertę dla osób bezdzietnych w wybranych obiektach. Tego typu nocleg znajdziemy obecnie w Chlewiskach koło Szydłowca i Nałęczowie znajdującym się w województwie świętokrzyskim, a także popularnej wśród wielbicieli polskiego morza Krynicy Morskiej, gdzie następuje okres przejściowy, aby za dwa lata , również wprowadzić pobyt dla dorosłych w naszym hotelu Port 21. Nasz hotel znajdujący się (blisko morza) oferuje możliwość przyjazdu na weekend lub na dłuższy pobyt, a wśród jego atutów znajdziemy specjalnie pomyślane diety oczyszczające i zdrowotne, bliskość plaży oraz biobasen wypełniony wodą z solami mineralnymi, oczyszczany specjalnymi metodami.