Jak dojechać do Krynicy Morskiej pociągiem?

podróż pociągiem nad morze

Podróż do Krynicy z przesiadką w Gdańsku

W Krynicy Morskiej nie ma linii kolejowej, możliwe jest jednak dojechanie pociągiem do Gdańska i tam przesiadka w komunikację autobusową.
Do Gdańska kursują pociągi ze wszystkich większych miast w Polsce. Zależnie od wybranego przewoźnika podróż trwa z Warszawy od 3 do 6,5 godziny, z Wrocławia od 5,5 do 9 godzin, z Częstochowy około 7 godzin, Krakowa od 5,5 do 10 godzin, z Katowic od 5,5 do 10 godzin, z Białegostoku około 7 godzin, z Poznania około 3 godzin, ze Szczecina około 5 godzin. Długość podróży oraz cena biletu zależy od tego, czy zdecydujemy się na podróż Express InterCity Premium (EIP), Express InterCity (EIC), InterCity (IC) czy Tanimi Liniami Kolejowymi (TLK).

Dojazd do Krynicy Morskiej – jaki autobus?

Po dojechaniu do stacji Gdańsk Główny należy przemieścić się na dworzec PKS, co pieszo zajmuje kilka minut. Z dworca PSK do Krynicy Morskiej jeździ linia 870. Autobus jedzie przez Pruszcz Gdański, Cedry Wielkie, Stegnę, Kartuzy i Sztutowo. W samej Krynicy zatrzymuje się na 12 przystankach. Podróż trwa około 1,5 godziny, a po jej zakończeniu można zakwaterować się w jednym z licznych obiektów, które oferuje turystom Krynica Morska – hotele przy plaży są jednym z najczęściej wybieranych przez turystów wariantów. Niektóre osoby podróżujące pociągiem i autobusem już w Gdańsku decydują się na pierwsze nocowanie. Krynica Morska jest dopiero ich ostateczną destynacją kolejnego dnia. Taki wariant podróży pozwala na zwiedzenie w drodze na wakacje do Krynicy części Gdańska i spędzenie wieczoru na urokliwej gdańskiej Starówce.